Код В05014В
Назва освітньої компоненти Міжнародні економічні відносини (макро- та мікрорівень)
Обсяг у кредитах ЄКТС 5.0
Мова викладання Українська
Результати навчання за освітнім компонентом

Запам'ятовування:

сутності, структури, механізму функціонування міжнародних економічних відносин, їх суб’єктів; класифікації вільних економічних зон та особливостей їх діяльності в країнах світу; показників міжнародного поділу праці, міжнародної торгівлі та тенденцій їх розвитку; методів регулювання міжнародних торговельних відносин; ролі міжнародних організацій, ТНК і ТНБ в розвитку сучасного світового господарства.

Розуміння:

сучасної термінології міжнародних економічних відносин;; особливості товарної та цінової політики на світових ринках; порядку розробки та укладання міжнародних господарчих контрактів; принципів міжнародних розрахункових та кредитних відносин; особливостей оподаткування, страхування ЗЕД, її митного і валютного регулювання.

Застосування знань (вміння):

збирати та аналізувати інформацію з метою вибору та дослідження закордонних ринків; аргументувати рішення про вихід на зовнішні ринки; оцінювати кон’юнктуру зарубіжного ринку; планувати стратегію виходу на зовнішні ринки, обґрунтовуючи її вибір; здійснювати пошук та оцінку закордонних партнерів; вести підготовку і укладання міжнародних контрактів, розрахунки за ними; планувати розміри податків за підсумками ЗЕД, вміти оптимізувати їх; здійснювати операції з валютними цінностями; страхувати зовнішньоекономічні операції.

Аналіз:

методів та інструментів регулювання зовнішньо-економічної діяльності, експортних та імпортних цін, розмірів податків за підсумками ЗЕД, міжнародних господарчих контрактів, операцій на валютному ринку, видів кредитних угод на зовнішньому ринку.

Оцінювання:

особливостей та тенденцій сучасного етапу розвитку світового ринку; критеріїв відбору міжнародних ринків; принципів вибору способу виходу на зовнішні ринки, митної  вартості  товару, суми мита, митних зборів, ПДВ при перевезенні товарів через кордон.

Створення:

пропозицій щодо можливості підвищення ефективності роботи підприємств морського та внутрішнього водного транспорту з урахуванням особливостей   сучасних міжнародних економічних відносин.

Види навчальної роботи Лекції, практичні заняття, індивідуальні заняття, консультації
Форма(и) контролю
Зміст (стислий опис/перелік розділів та/або тем)

Предмет, об’єкт та закономірності «міжнародної економіки», як науки. Система міжнародних економічних відносин. Сутність міжнародного поділу праці та фактори, що впливають на його розвиток. Міжнародна спеціалізація та кооперування виробництва. Світовий ринок товарів і послуг та світове господарство. Сутність міжнародної економічної інтеграції. Особливості європейських інтеграційних процесів. Міжнародна міграція робочої сили. Міжнародний ринок спеціалістів високої кваліфікації і проблема “відпливу умів”. Роль НТР у розвитку міграції робочої сили, наукових і інженерно-технічних кадрів. Соціально-економічні наслідки міжнародної трудової міграції. Передумови науково-технічного співробітництва (НТС). НТС як форма МЕВ. Міжнародний рух технологій та механізм її передачі. Історія виникнення і розвитку міжнародної торгівлі Організація міжнародної торгівлі. Організація міжнародної торгівлі послугами Міжнародні торговельні операції і ризики, пов'язані з ними. Міжнародні організації з питань торгівлі та торгові палати. Зовнішньоторговельна політика держав. Теоретичні концепції державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Міжнародний рух капіталу як форма МЕВ. Різновиди формування і розвиток світового ринку позичкових капіталів (СРПК), його функції. Світовий грошовий ринок і ринок цінних паперів. Світова валютна система. Національні, міжнародні і світова валютні системи, їх сутність і елементи. Загальна характеристика та структура валютного ринку.. Валютна політика та валютне регулювання. Міжнародний кредит, його роль у світовій економіці, функції у сфері зовнішньоекономічних зв’язків. Сутність міжнародних кредитних відносин. Основні види кредитних угод. Поняття “Міжнародні економічні організації” (МЕО). Роль МЕО в системі МЕВ. МЕО як проява тенденції багатостороннього економічного співробітництва. Платіжний баланс, його структура і методологія складання. Проблеми зовнішньої заборгованості в МЕВ. Форми, структура і масштаби зовнішньої заборгованості.

Навчальне обладнання, що застосовується (за необхідності) Не використовується

Повернутися
до форми пошуку