Код М01010В
Назва освітньої компоненти Сучасні засоби управління морехідними якостями суден
Обсяг у кредитах ЄКТС 4.0
Мова викладання Українська
Результати навчання за освітнім компонентом
  1. Знання умов плавання та їх впливу на морехідність судна.
  2. Знання впливу вантажу, на морехідність та остійність судна в умовах реального морського хвилювання.
  3. Знання впливу вантажу та вантажних операцій на посадку та остійність в умовах порту та рейду
  4. Використання штормових діаграм та пристроїв для розрахунку напружень корпусу, а також знання правил завантаження та баластування, для того, щоб утримувати напруження корпусу в прийнятних межах.
  5. Робочі знання та застосування інформації про остійність, посадку та напруження; діаграм та пристроїв для розрахунку напружень корпусу.
  6. Робоче розуміння основних заходів, яких необхідно вживати у випадку часткової втрати морехідності у непошкодженому стані.
  7. Знання обмежень з точки зору міцності найважливіших конструктивних елементів судна та вміння тлумачити отримані значення згинальних моментів та перерізуючих сил.
  8. Розуміння основних принципів устрою судна, теорії та чинників, які впливають на морехідність, а також заходів, яких необхідні вжити для її забезпечення.
  9. Розуміння основних принципів теорії судна, та чинників, які впливають на морехідність, а також заходів, які необхідні вжити для її забезпечення.

10. Знання рекомендацій ІМО та СОЛАС, що стосуються морехідності судна.

Види навчальної роботи Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Форма(и) контролю
Зміст (стислий опис/перелік розділів та/або тем)
  1. Поняття морехідності. Небезпечні наслідки хитавиці.
  2. Сучасні засоби опису реального морського хвилювання. Регулярне та нерегулярне хвилювання.
  3. Остійність судна на попутному хвилюванні. Штормові діаграми О.І. Богданова.
  4. Диференційні рівняння хитавиці судна з шістьма ступенями свободи на регулярному хвилюванні згідно з лінійною гідродинамічною теорією. Передатні функції хитавиці.
  5. Кінематичні характеристики для опису прискорень, заливання, слемінгу, втрати швидкості, розгіну гвинта на регулярному хвилюванні та їх розрахункові залежності.
  6. Теоретичні залежності для оцінки імовірності прискорень, заливання, слемінгу, втрати швидкості, розгіну гвинта на нерегулярному хвилюванні та практичні засоби їх розрахунку.
  7. 7. Робота гвинта на тихій воді та в умовах реального морського хвилювання. Види штормових діаграм щодо оцінки безпеки плавання в штормових умовах та їх практичне використання.
Навчальне обладнання, що застосовується (за необхідності) Спеціалізована аудиторія. Комп’ютерний клас.

Повернутися
до форми пошуку