Результати навчання за освітнім компонентом |
- Розуміння основних принципів устрою судна, теорії та чинників, які впливають на посадку й остійність, а також заходів, які необхідні для забезпечення посадки та остійності.
- Знання впливу вантажу, зокрема великої ваги, на морехідність та остійність судна, вимог ММО, що стосуються остійності судна.
- Розуміння основних заходів, яких необхідно вживати у випадку часткової втрати плавучості у непошкодженому стані.
- Знання теоретичних основ оцінки аварійної плавучості і остійності, відповідних вимог СОЛАС, практичних засобів відновлювання остійності пошкодженого судна.
- Робочі знання та застосування інформації про посадку, остійність та міцність, відповідних діаграм та пристроїв для розрахунку напружень корпусу.
- Розуміння основних принципів водонепроникності.
- Визначення причин корозії у вантажних приміщеннях та баластних танках, а також яким чином можливо визначити та попередити корозію.
- Знання процедур проведення перевірок. Уміння пояснити, яким чином забезпечити надійне виявлення дефектів та пошкоджень.
- Знання суднових обладнань та систем, їх призначення. Загальне знання конструктивних елементів.
- Знання теоретичних і практичних засобів оцінки опору середи руху судна, розрахунку характеристик гребних гвинтів, та вибору потужності головного двигуна.
|