Код |
М03024В |
Назва освітньої компоненти |
Організація технічної експлуатації електрообладнання і автоматики суден |
Обсяг у кредитах ЄКТС |
3.0 |
Мова викладання |
Українська, з використанням англійської |
Результати навчання за освітнім компонентом |
- Уміння застосовувати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові досягнення, а також критичне осмислення сучасних проблем у сфері проєктування і технічного обслуговування суднового електрообладнання та засобів автоматики для розв’язування складних задач професійної діяльності.
- Уміння розробляти програми технічного обслуговування, оптимізації режимів роботи, використання, реновації, ремонту та утилізації суднового електроенергетичного та електромеханічного обладнання і засобів автоматики з урахуванням передового вітчизняного та світового досвіду та із застосуванням сучасних систем автоматизованого проєктування, обчислювальної техніки та інформаційних технологій.
- Уміння організовувати збір інформації, узагальнювати й аналізувати її щодо технічного стану, екологічних і експлуатаційних характеристик різних типів суднового електроенергетичного обладнання і засобів автоматики в процесі їхньої експлуатації, випробування та налаштування.
- Уміння застосовувати методи сучасних теорій автоматичного управління, електроприводу, надійності, діагностування, інтелектуального управління і прийняття рішень при проєктуванні, дослідженні, модернізації, експлуатації та визначенні технічного стану суднового електрообладнання і засобів автоматики.
|
Види навчальної роботи |
лекційні заняття, практичні заняття, виконання аудиторної контрольної роботи. |
Форма(и) контролю |
|
Зміст (стислий опис/перелік розділів та/або тем) |
- Загальні положення вимог Регістру України та інших класифікаційних товариств до організації технічної експлуатації суднового електрообладнання (СЕО) і автоматики суден (АС). Вимоги Додатку VI до конвенції МАРПОЛ-2005, та Постанови IMO «Sulfur» - 2010. Комплексний науковий підхід до оцінки технічного стану СЕО і АС.
- Основні показники технічного стану СЕО і АС. Організація технічного використання, технічного обслуговування і ремонту електронного і електромеханічного устаткування суден в сучасних умовах. Організація ведення відповідної суднової документації в процесі експлуатації СЕО і АС.
- Планування і управління експлуатацією складних технічних систем. Розрахунок і аналіз параметрів мережевих графіків технічного обслуговування і ремонту суден.
- Врахування умов експлуатації і фізичної природи відмов СЕО і АС. Використання теорії надійності у визначенні характеристик та кількісних параметрів складних систем, показників безвідмовності і ремонтопридатності СЕО і АС.
- Визначення статистичних параметрів надійності СЕО і АС за даними експлуатації. Використання резервування для підвищення надійності СЕО і АС. Вплив перевірок технічного стану СЕО і АС на їхню надійність.
- Впровадження методів діагностики в процес оцінки технічного стану СЕО і АС. Сучасні засоби технічного діагностування складних суднових технічних систем. Вибір методів діагностики та діагностичних показників для оцінки стану СЕО і АС.
- Організація технічного діагностування СЕО і АС. Функціонально-логічні схеми перевірки технічного стану складних систем. Методи і програми пошуку елемента, що відмовив у складній системі. Метод групових перевірок. Метод логічного аналізу симптомів відмови. Створення схем пошуку несправностей.
- Методи прогнозування зміни параметрів та технічного стану СЕО і АС протягом їхньої експлуатації.
- Види технічного обслуговування згідно з Правилами технічної експлуатації суднових технічних засобів. Планування регламентного технічного обслуговування СЕО.
- Технічне обслуговування з періодичним контролем. Технічне обслуговування відповідно до стану обладнання з контролем технічного стану. Особливості обслуговування резервного СЕО одноразового використання та СЕО, яке перебуває на тривалому зберіганні.
- Організація безперебійного електропостачання суднових споживачів. Відновлення суднової автоматизованої електроенергетичної системи після знеструмлення. Запобіжні заходи щодо виникнення аварій в суднових електроустановках.
- Особливості організації технічної експлуатації і технічного обслуговування суднових синхронних генераторів і асинхронних двигунів. Організація технічної експлуатації релейно-контактної апаратури.
- Основні види ремонту. Номенклатура ремонтних робіт.
- Організація ремонту СЕО. Організація ведення ремонтної документації.
- Організація правильної технічної експлуатації суднових вимірювальних приладів і пристроїв для перевірки електронних компонентів і схем: щитових індикаторів, тестерів, осцилографів, логічних пробників, і. т.п.
- Сучасні методи пошуку несправностей дискретних елементів суднової автоматики: резисторів, конденсаторів, напівпровідникових елементів і виконавчих пристроїв.
- Особливості технічної експлуатації і ремонту мікропроцесорних програмованих логічних контролерів, оперативної та постійної пам’яті. Визначення несправних плат і їхня заміна в суднових умовах.
- Організація комплектації СЕО і АС запасними частинами. Визначення оптимальної кількості запасних елементів. Практичні методи розрахунку суднових і базових комплектів ЗІП для СЕО і АС.
- Ергономіка на морському транспорті. Аналіз діяльності оператора в системі «людина-машина».
|
Навчальне обладнання, що застосовується (за необхідності) |
Демонстраційний комплекс (ноутбук і проєктор з медіаприкладними програмами) |