Результати навчання за освітнім компонентом |
Знання.
- Основних понять і методів лінійної і векторної алгебри.
- Рівняння прямої у просторі, площини, сфери, еліпса, конуса, циліндра. Рівняння прямої на площині, кола, еліпса, гіперболи. Методи розв’язання типових задач аналітичної геометрії у просторі та на площині.
- Поняття функції однієї і багатьох змінних. Властивості основних елементарних функцій. Поняття границі і неперервності.
- Методи диференціального числення і його застосування для дослідження функцій, наближених обчислень, визначення параметрів функціональної залежності за емпіричними даними.
- Поняття невизначених, визначених, невласних, кратних, криволінійних інтегралів. Методи аналітичного і числового інтегрування функцій.
- Основи теорії диференціальних рівнянь. Аналітичні і числові методи розв’язання диференціальних рівнянь.
- Ознаки збіжності числових рядів. Поняття функціональних рядів і області збіжності. Властивості степеневих і рядів Фур’є.
- Поняття випадкової події і випадкової величини. Числові характеристики випадкових величин, основні закони розподілу. Методи статистичної обробки даних спостережень, вибіркових і інтервальних оцінок, перевірки статистичних гіпотез.
Вміння.
- Виконувати дії над матрицями, розв’язувати системи лінійних алгебраїчних рівнянь.
- Виконувати дії над векторами і розв’язувати основні задачі векторної алгебри.
- Розв’язувати типові задачі аналітичної геометрії у просторі і на площині.
- Обчислювати границі функцій, визначати інтервали неперервності.
- Обчислювати похідні і диференціали від явно, неявно і параметрично заданих функцій.
- Досліджувати функції методами диференціального числення. Наближати функції за формулами Тейлора і Маклорена, визначати параметри функціональної залежності методом найменших квадратів.
- Обчислювати невизначені, визначені, криволінійні, кратні інтеграли. Визначати площі, об’єми, моменти інерції, координати центра мас з застосуванням інтегралів.
- Розв’язувати найпростіші диференціальні рівняння першого порядку, лінійні диференціальні рівняння зі сталими коефіцієнтами, лінійні системи диференціальних рівнянь.
- Досліджувати ряди на збіжність. Розкладати функції в степеневі і тригонометричні ряди. Застосовувати ряди для наближених обчислень.
- Підраховувати ймовірності подій. Обчислювати числові характеристики випадкових подій.
- Здійснювати вибіркові оцінки параметрів розподілу, будувати і перевіряти гіпотези про розподіл випадкової величини за статистичними вибірками.
|